Answer:
40 miles away from home
To put it in yard would be 82,720
Step-by-step explanation:
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1
The length is 54 ft because 13.5 in. is equal to .25*54 so 1*54 would be your answer in feet.
Answer:
atra=B
Step-by-step explanation:
that's the only one I can think of lol