The answer is 300
hope his s helps
Simplify the equation: -3 = 2 + 5v. Subtract 2 from each side to isolate v, this results in: -5 = 5v. Divide both sides by 5 to get the answer to v: -1 = v.
Answer:
$1.26 per ounce
5 jars=$50.40
Step-by-step explanation:
$10.08/8 ounces=$1.26 per ounce
$10.08/jar x 5 jars=$50.40
Answer:
1 + 9 x 12 = 120
2 + 9 x 12 = 132
3 + 9 x 12 = 144
4 + 9 x 12 = 156
5 + 9 x 12 = 168
Step-by-step explanation:
Any of the ones on top, but there are tons of others too