1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
slavikrds [6]
3 years ago
9

Help me pleaseee ejejie​

Mathematics
1 answer:
Elina [12.6K]3 years ago
7 0

Answer:

The answer is A

Step-by-step explanation:

when you see x and y side by side in a table, each row is one point on a graph. hope this helps!

You might be interested in
Marking brain list..
Margaret [11]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

You do 8 by 13 which is 104 now multiply that by 3 which is 312 then divide by 2 because it triangular

7 0
2 years ago
What is the equation of this line in standard form? −8x+7y=25 −9x+8y=−23 −8x+9y=−23 −8x+9y=23
kvasek [131]
<span>−8x+7y=25 is already in standard form, altho some people would prefer to re-write it as

</span><span>−8x+7y-25 = 0.

You have shared 4 equations here.  Next time, please separate them with commas or semi colons, or type just 1 equation per line, for increased clarity.  Thanks.</span>
5 0
3 years ago
Solve for y thank you
Semenov [28]

Answer: y = 1

Step-by-step explanation:

9x + (3 x 1) = 12

4 0
2 years ago
How to simplify this expression??
sdas [7]

Answer :

1

Step-by-step-explanation :

{x}^{2}  + 4x + 5 -  {(x + 2)}^{2}  \\  {x}^{2}  + 4x + 5 - ( {x}^{2}  + 4x + 4)   \\

{x}^{2}  + 4x + 5 -  {x}^{2}  - 4x - 4 =  {x}^{2}  -  {x}^{2}  + 4x - 4x + 5 - 4 = 5 - 4 = 1

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Dominick ate 1/ 4 of an 8 slice pizza how many slices did he eat.
lana66690 [7]
2 slices

If you take the 1/4, and the 8 (which can be re written as 8/1), and multiply them together, you get two.

1/4*8/1=2
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Sugar-free gum contains 40% less calories than regular gum. If a piece of regular gum contains 40 calories , how many calories d
    5·2 answers
  • In a clock, a large gear completes a rotation every 45 seconds, a small gear completes a rotation every 18 seconds. The gears al
    10·2 answers
  • Which is the better buy? circle it<br> $5.00 for 4 mangoes<br> $6.00 for 5 mangoes
    11·2 answers
  • 20 points! i need somebody to explain this to me for D + 4 &lt; 7.
    8·1 answer
  • Plz help me I have to turn this in
    12·1 answer
  • Ms. Melcher plans to decorate her house. Ms. Melcher wants to buy a rug to cover her bed room floor. If Ms. Melcher's bed room i
    10·1 answer
  • Please help me with this problem!​
    14·2 answers
  • Two trains leave the station at the same time, one traveling due east, the other due west. After 46 minutes, they are 140 miles
    5·1 answer
  • What is the ratio 6:24 in lowest terms
    7·2 answers
  • Evan graphed a cubic function, f(x) = ax3 + bx2 + cx + d, and determined the roots of f(x) to be +1 and 2. What is the value of
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!