1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Arte-miy333 [17]
2 years ago
5

Divide, B 800 100 88

Mathematics
1 answer:
Leona [35]2 years ago
6 0
104 fluid ounces are in 4 jars.
You might be interested in
Factor completely 6x^2-7x-3
hichkok12 [17]
x =   \frac{-(-7) +/-  \sqrt{(-7)^{2}-4(6)(-3) }  }{2(6)}
\frac{7 +/- 11}{12}
x = 3/2 or -1/3


6 0
2 years ago
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Semenov [28]
36.89 total divided by the 8.6 gallons he bought = 4.2 so the price per gallon would be $4.20
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What kind of angle pair do they create?
Bond [772]

Answer:

They create supplementary angle pairs.

Step-by-step explanation:

Supplementary angles add up to 180°.

8 0
2 years ago
Find x. Please help!
Viefleur [7K]

Answer:

Im not good at these so maybe 105°? Sorry if its wrong

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
-7c , -6c , -1c , 4c , 0c , 0c , 3c work out the mean temperature
mixas84 [53]

Step-by-step explanation:

(-7)+(-6)+(-1)=-14

(-14)-3=-11

-11÷7=-1.5714285714286 or -2 if you round too the tenths place

7 0
2 years ago
Other questions:
  • What are some examples if irratinal numbers
    15·2 answers
  • a $1,000 savings account earns 2.3% interest compounded monthly. how long will it take to double the original investment?
    8·1 answer
  • 100 points!!!!!! anyone who says "I don't know" or "Ii don't care" WILL be dealt with by a moderator I need someone to give me a
    14·2 answers
  • Select "Rational" or "Irrational" to classify each number.
    5·1 answer
  • I need help with this please
    9·2 answers
  • Bills car gets 30 miles to the go on. For every galon of gas it consumes his car runs 30 miles use this information to determine
    8·1 answer
  • Solve ay + b = cx for y
    5·1 answer
  • PLS HELP MY HWS DUE IN 20MINS PLS SHOW WORK TOO TY <br><br> solve for x
    6·1 answer
  • In AJKL.m._J = 40and m K = 55°. In AMNP, m M = 40° and m P = 85 A student concludes that the triangles are not similar. Do you a
    15·1 answer
  • Kiara desea contratar el servicio de una línea telefónica con internet para realizar sus clases virtuales. Si el costo de una lí
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!