Answer:

Step-by-step explanation:
We need to write
as a single logarithm.
We know that

Therefore we have:

→ 
→ 
The solution is: 
Answer:
Step-by-step explanation:
20.70/90= 0.23 per foot
30*.23= 6.90
It'll cost $6.90 for 30 more feet.
Answer:
the answer is (-8,0)
Step-by-step explanation:
thats the right answer
Answer:
Yes, see attached plot
Step-by-step explanation:
If the factory uses 9/10 out of a bag of flour for each batch of cookies and ended up uses 4 1/2 bags for all the factory made
9 BATCHES OF COOKIES