Answer:
y=1/4x-1
Step-by-step explanation:
Answer:
The answer is 176
Step-by-step explanation:
Multiply 16 by 11.
Answer:
£5.04
Step-by-step explanation:
Let's first find the unit cost.
£3.60/2.5kg = £1.44/kg
To find out how much money 3.5kg of apples costs, we simply need to multiply the unit price by 3.5.
£1.44/kg * 3.5kg = £5.04.
D=45h
For example: 45mph times 2 hours equals 90 miles traveled
Answer:
66
Step-by-step explanation: