1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Svetlanka [38]
3 years ago
15

What is 6×8djjddddd​

Mathematics
1 answer:
Jet001 [13]3 years ago
3 0

Answer:

48

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The tables below show the values of f (x) and g (x) for different values of x:
dimaraw [331]
<span>2(3)× = 3×+1 is equal when f(x) = g(x).
f(x) is equal to g(x) when x = 0.
Therefore, the solution to the equation </span><span>2(3)×=3×+1 is x = 0.</span>
4 0
3 years ago
Please help me with this fast cus i need to take a nap asap
GREYUIT [131]

Answer:

66 inches

Step-by-step explanation:

:))

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please Help me!!!<br><br> The question is: <br> Which graph shows the solution to y &gt; x – 8?
FinnZ [79.3K]

Answer:

the answer is B

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Juanita is scrapbooking. She usually completes about 9 pages per hour. One night last week she completed pages 23 through 47 in
Ad libitum [116K]

Answer:

No

Step-by-step explanation:

She worked at an average of 9.6 pages per hour. 47-23=24 pages 24 pg/2.5 hours= 9.6 pages per hour.

4 0
3 years ago
Jack is mixing a cleaning solution that is 12% bleach.After mixing the solution,jack has 150 ounces of cleaning solution.how man
marysya [2.9K]
To solve for the ounces of bleach that Jack used, we utilize the formula below

Bleach = (Percentage of bleach)*(Total ounces of cleaning solution)
Bleach = 0.12*150 ounces
Bleach = 18 ounces

<em>ANSWER: 18 ounces of bleach</em>
5 0
3 years ago
Other questions:
  • . Alexandro, o professor de Física, avisou aos alunos que a média bimestral seria calculada conforme o seguinte critério: Adicio
    10·1 answer
  • What percentage of 100 is 35
    12·1 answer
  • 7+69+420‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎
    8·2 answers
  • 4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
    8·1 answer
  • F(x)=2x2 – 3x2 – 12x +3<br> 1 -5,5,1) by (-21,21,3)<br> Relative maxima
    6·1 answer
  • How do I start a concat function and use the Index function with the first arguments list as the text1 argument?
    6·2 answers
  • Find the probability of drawing a Club 2 through 6 on the first draw, replacing it and
    15·2 answers
  • For each geometric sequence, write a recursive rupe by finding the common ratio by calculating the ratio of consecutive terms. W
    11·1 answer
  • Leyton is 8 years older than his cousin Morgan. Three years ago he was 3 times older than Morgan. How old are Leyton and Morgan
    13·1 answer
  • A relatively prime date is a date for which the number of the month and the number of the day are relatively prime. For example,
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!