1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mnenie [13.5K]
3 years ago
13

What is the volume of a tissue box that is 10 in long,4 in long,and 5 inches high?

Mathematics
1 answer:
Scrat [10]3 years ago
4 0
Answer: 200 in.^3

4x5=20

20x10=200
You might be interested in
Hideki is draining a 45-gallon aquarium at a rate of 15 gallons per minute. What is the initial value of the linear function tha
kkurt [141]
3 min sence 15 will enter 45 3 times
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A ramp is at an angle of elevation of 15°. The distance from the top of the ramp to the ground is 20 feet. What is the length of
Natasha_Volkova [10]
77.27 ft rounded to the nearest tenth is 77.3 ft
6 0
2 years ago
Is the point (5,-1) a solution of y=2x-11
Nataly [62]

if the given point satisfies this equation then it would be its solution

(-1)=2(5)-11

-1=10-1

-1=-1

lHS=RHS

Hence (/,-1) is the solution of y=2x-11

3 0
3 years ago
A certain pizza parlor has 7<br> different toppings. How many two-<br> topping pizzas are possible?
Elina [12.6K]

Answer:

jnrdmsx,

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The table of values represents a linear function g(x), where x is the number of days that have passed and g(x) is the balance in
goblinko [34]

Answer:

the answer on edge is part c

Step-by-step explanation:

On edge its Part C but i dont know if thats gonna be correct for you or not.

LET ME KNOW if u got it correct

THANKS

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What positive integer is closest to the value of √230 ?
    7·2 answers
  • Which of the following points lies on the graph of r = 2 - 3cosθ?
    12·1 answer
  • What factor must you multiply a number in order to double its square root?
    8·1 answer
  • Robin purchased 3 1/2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·2 answers
  • A new Bruno's Bakery uses 4/9 of a barrel of raisins each day. Cosmo's Bakery uses 6/5 as much raisins as the Bruno's Bakery. Ho
    10·1 answer
  • How exactly do I do this
    9·1 answer
  • To Do, I-Re..
    5·1 answer
  • Anthony decided to buy two DVDs that were not included in the deal. His price before tax was $19.99. What was the cost of the tw
    6·1 answer
  • Solve 3x + 11 = k for x
    12·1 answer
  • According to the 2010 census data, the population of Texas was about 25,000,000 people. The land area of Texas is about 260,000
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!