if you use a calculator the answer is 0.00559493
Answer:
a=1, b=2, c=5, d=1, e=6
Step-by-step explanation:
![\frac{1}{2} \times (2x+4)(x+3)=(x+2)(x+3)=x^2+5x+6\\](https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B1%7D%7B2%7D%20%5Ctimes%20%282x%2B4%29%28x%2B3%29%3D%28x%2B2%29%28x%2B3%29%3Dx%5E2%2B5x%2B6%5C%5C)
So ![a=1, b=2, c=5, d=1, e=6](https://tex.z-dn.net/?f=a%3D1%2C%20b%3D2%2C%20c%3D5%2C%20d%3D1%2C%20e%3D6)
Answer:
C
Step-by-step explanation:
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
41×16 is 656 because 1×6 is 6. 6×4 is 24. 1×1 is 1. 1×4 is 4. The numbers left are 246 ( 1×6 + 6×4 ), and 41 ( 1×1 + 1×4 ). All together, the answer is 656. Enjoy! :)