1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anni [7]
3 years ago
9

Elsa had a negative bank account

Mathematics
1 answer:
Softa [21]3 years ago
8 0

Answer:

it will take her 12 days

Step-by-step explanation:

you do this problem by subtracting the 180 form 720 thne dividing by how much she will be adding every day

You might be interested in
Suppose we have a population of N and we want to select a random sample of size n without replacement. What is the probability t
Andrei [34K]

Answer:

After all I have the best game I can do with my friends play this is the one ☝️

Step-by-step explanation:

It is going to be nether of them

6 0
3 years ago
Please help ASAP!!!!!<br><br> Thanks soo much
34kurt

Answer:

CANT ZOOM IN ITS SIDEWAYS CANT SEEEEE XD

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Algebra 2B U2 L6 Function Operations practice 8-10
Bess [88]

Answer:

1) f(g(0)) = 0

2)  g(f(2)) = 2

3)  g(g(0)) = 8

Step-by-step explanation:

Here, the given functions are:

g(x)  =  3 x +2 and f(x)=  (x-2)/3

1. Now, f(g(x))  =   f(3x+2)

Also,  f(3x+2) = (3x+2 -2) /3 = x

So, f(g(x)) = x

⇒ f(g(0)) = 0

2.  g(f(x))  = g((x-2)/3) = 3((x-2)/3) +2

or, g(f(x)) =   x

⇒  g(f(2)) =   3((2)-2/3) +2   = 2  

or, g(f(2)) = 2

3.  g(g(0)= g( 3 (0) +2)  = g(2)

Now, g(2)  = 3(2) +  2 = 6 +  2 = 8

or, g(g(0)) = 8

6 0
3 years ago
I NEED HELP ASAP
aalyn [17]

AnsS

Step-by-step explanation:

Is The C

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
You and your friend are selling magazine subscriptions for a fundraiser. After w
qaws [65]

(9w +2) - (7w+6)

2w-4

8 0
3 years ago
Other questions:
  • On Fridays at the ballpark, a cup of soda costs $3, and each refill costs $0.60. If x represents the number of refills, which of
    14·2 answers
  • 6 pencils cost $0.99 how much would 16 pencils cost
    8·1 answer
  • From start to finish, a machine can fill a bottle of water, seal it, label it, and pack it in 8.6 seconds. About how many bottle
    8·2 answers
  • The exchange rate is : £1 = $1.54 how many £ would you get for $77
    8·1 answer
  • What is P (not purple)?
    8·2 answers
  • Help plssss I can’t
    7·1 answer
  • Plz help will give brainliest if correct
    7·2 answers
  • Three bananas and two pears cost $8. five banana and three pear cost $13
    7·1 answer
  • The sum of two numbers is 8. The difference between the two numbers is 2. What are the numbers? x + y = 8 x - y = 2 *Use the tab
    9·1 answer
  • The side of the base of a square pyramid is increasing at a rate of 666 meters per minute and the height of the pyramid is decre
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!