Answer:
A-B
Step-by-step explanation:
6 percent of 7 is 86% so the percentage error is 24%
Answer:
$1.20
Step-by-step explanation:
Ratio:
Grams : Kilograms
1 : .001
Multiply both sides by 20 to convert grams to kilograms:
Grams : Kilograms
1 : .001
x20 x20
20 : .02
This means that 20 grams of lead = .02 kilograms of lead
Price:
Cost : Kilogram
$60 : 1
Multiply both sides by .02 to find the price of the lead:
Cost : Kilogram
$60 : 1
x.02 x.02
$1.20 : .02
Therefore, .02 kg of lead costs $1.20.
Answer:
$17.22 per foot
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, divide the amount of money by the amount of feet. This will give you how much money per one foot.
310/18= 17.22222
Answer:
um. its 70
Step-by-step explanation:
180-110.. parallel angels