Number of students that have rabbits = 43
Number of students that have birds = 40
43 - 40 = 3
Thus, 3 more students have rabbits that birds.
Hence, the answer is A.
Answer:

factorise out a and x :

but from general factorization:

a » x
b » 2
therefore:

Answer:
The answer is B 0,2
Step-by-step explanation:
I hope that correct
Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
Answer:
3.6 hours
Step-by-step explanation:
Blake can do work in hours = 9
Blake can do a part of work in 1 hour = 
Ned can paint the same room in six hours.
Ned can do a part of work in 1 hour = 
They can do a part of work together in 1 hour = 
=
Now they can do
part of work in hour = 1
So, they can do whole work in hours = 
= 
Hence it will take 3.6 hours to paint the room if they work together.