1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tamaranim1 [39]
3 years ago
15

Graph the inequality on a number line m<1

Mathematics
1 answer:
BARSIC [14]3 years ago
6 0

Answer:

In the drawing

Step-by-step explanation:

The open circle means that it is not equal to and the arrow is going to the left because it is less than 1.

You might be interested in
a group of 4 people share 1/2 pound of almonds. how many pounds of almonds does each person get choose an equation you can use t
Natasha_Volkova [10]
4•1\2=1/16
I don’t know the equation but you can just change it around a little
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Given the inverse or rational function <br> Find the value of when =−3
Sveta_85 [38]

Answer:

inverse= 3. rational=-3/1

This is your answer

5 0
2 years ago
Write 1270 in expanded form using exponents
erastova [34]

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Round 16.527 to the nearest tenths place.
k0ka [10]
The answer is 16.5. because of the 2 after the 5, you keep it the same
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
4^3 &gt; 6^2 Is this right or not right if not what other sign needs to go there.
Bess [88]

Answer:

that is right

Step-by-step explanation:

because 4×4×4 equals 64 and 6×6 equals 37 so it is 4^3>6^2

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1.5d+3.25=1+2.25d. What is d?
    14·2 answers
  • Find the sum.0.24+ 0.1=
    13·1 answer
  • Suppose you have a $60,000 loan with an annual percentage rate of 8% for 25 years.
    6·1 answer
  • What is eight fifths reduced to lowest terms?
    14·1 answer
  • If x=3 is a solution of the equation x^2+kx+15=0, find the value of k. Hence find the other solution of the equation
    7·1 answer
  • Multiply. ​2 3/5 ⋅ 5/6​<br><br> help :,)
    7·2 answers
  • If a 16 oz package of cereal is $4.00, then what is the unit rate: 1 oz/.25 or .25/1 oz?
    10·2 answers
  • What is 2x - 5 = 11
    8·2 answers
  • Uh- what is this?
    12·2 answers
  • Is this relation a function? ​{(1,4), (-5,2), (4,1), (1,6)}
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!