1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stich3 [128]
3 years ago
6

What is the equations of each of the lines a,b,c,d,e,f

Mathematics
1 answer:
sesenic [268]3 years ago
4 0
A. (5,7)
b. (5,5)
c. (5,3)
d. (-2,5)
e. (-4,5)
f. (-6,5)
You might be interested in
PLZ HELP HELP!!!!!!!Two pairs of jeans cost $75 before tax. If the total paid for the two pairs of jeans with tax was $81, what
Anna71 [15]
8%
6 divided by 75 is .08.
3 0
3 years ago
The ratio of isabellathe ratio of isabella's money to shane's money is 3:11. If isabella has $33,how much money does shane have.
Sindrei [870]
Shane has 121 dollars
3 0
3 years ago
Find the unit rate, and then use it to solve the problem.
rusak2 [61]
Rate = 10/2 = 5 trees per hour

150trees/5 trees per hour = 30 hours 

the answer is D = 30 hours
3 0
3 years ago
What type of verb is the bold word? Little by little, the sky became cloudy.
Andrei [34K]
Hello There!

The word 'became' is a linking verb.

Hope This Helps You!
Good Luck :)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Was is 9 Divided 3103
Dominik [7]

Answer:

0.003 but if you just put that in backwards, 345.

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • In a parallelogram consecutive angles are
    5·1 answer
  • The cost for a movie ticket is $7.00. The cost is reduced to $5 for groups of 10 or more. How many people must be in a group for
    7·1 answer
  • A train is moving at uniform speed of 75km/hr.
    5·1 answer
  • A deli sells 44 cups of soup for every 60 sandwiches. At this rate,how many cups of soup will be sold for every 15 sandwiches
    5·2 answers
  • What is the type of this polynomial 9x^4y^9
    10·1 answer
  • HELP ME FAST ASAP
    5·1 answer
  • What is x and measure b? please help:)
    8·2 answers
  • If A gallon of milk weighs 8 pounds, how many gallons of milk are in 1 ton
    7·1 answer
  • Write (x^2)^4 without any exponents.
    8·2 answers
  • 36.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!