Answer
101 apples
Step-by-step explanation:
8 lbs x 16 oz = 128 oz
$28 / 128 oz = 22¢ per oz
$112 / 0.22¢ = 509 oz
509 oz / 5 oz = 101.8 apples
The figure is a trapezoid
I believe the answers are Armand should choose Bump it Up if more than 500 bumper stickers are ordered, and The initial fee charged by You Name It is greater than the initial fee charged by Bump It Up.
Answer:
M=2
Step-by-step explanation: