1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
goblinko [34]
3 years ago
15

Any help please asap

Mathematics
1 answer:
Readme [11.4K]3 years ago
4 0
The answer will be b

You might be interested in
I will be back to help everyone bye,vale,adios i forgot how to say it in french
kupik [55]

Answer:

Huh I am confused

Step-by-step explanation:

Do you need help with anything

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A building across the street casts a shadow that is
tensa zangetsu [6.8K]

Answer:

The building is 36 feet tall.

Step-by-step explanation:

Divide 6 by 4 then multiply by 24.

3 0
3 years ago
URGENTS PLLLLLSSSSSSSSS
Arlecino [84]
Just divide 300 by 4 since 25% is 1/4
300/4 = 75
D. 75
Hope this helps!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
These graphs depict the price and output levels of apples under perfect competition and monopoly market structures. what is the
Ksivusya [100]

The extra amount that Mary would pay for apples under a monopoly instead of perfect competition is B. $3

<h3>Calculations and Parameters:</h3>

From the complete information,

There are images of the prices that can be gotten under a monopoly and the ones that can be gotten in a perfect competition by Mary.

The marginal cost which is graphed against the pound of apples and the price shows Mary would pay $15 and the marginal revenue shows that Mary would pay $12.

Hence, the difference between them, which is the extra amount to be paid would be $15-$12

=$3

Read more about perfect competition here:

brainly.com/question/3914700

#SPJ4

6 0
2 years ago
Please help ASAP!
harina [27]
It’s b if not d if I’m wrong
7 0
2 years ago
Other questions:
  • At noon, Sarah headed from Elk City to Isabel at 60 miles per hour. Two hours later, Joan grade from Isabel to Elk City at 46 mi
    8·1 answer
  • At a bargain store, Tanya bought three items that each cost the same amount. Tony bought four items that each cost the same amou
    7·1 answer
  • Adele has 3 64-ounce cartons of orange juice and 3 48-ounce cans of apple juice. How much juice does she have altogether?
    7·2 answers
  • How do i do this, im really confused and idk how to do it at this point
    11·1 answer
  • What is x3/4 equivalent to
    5·1 answer
  • $2 per person for zoo members and $3 per person for non members. 239 tickets were sold for a total of $593. How many zoo members
    5·1 answer
  • Select the type of equations<br><br> A. Consistent<br> B. Equivalent <br> C. Inconsistent
    7·1 answer
  • Samantha is trying to decide between two brands of crackers. Brand A: $1.12 for 8 ounces Brand B: $1.56 for 12 ounces. What is t
    11·2 answers
  • 656 rounded to the nearest hundreds place then divided by 80?​
    7·2 answers
  • Solve for x in the following equation <br> 2^(8x-8)=4^7x
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!