Answer:
46
Step-by-step explanation:
Its adding 12 each time
Answer:
$210
Step-by-step explanation:
Cost of 44kg onions = $308
Cost of 1kg onion = 
Cost of 30kg onions = 
989.75060139
100.023424234 divided by 10.32342 = 9.68898138737
9.68898138737 + 1000.293920 = 1009.98290139
1009.98290139 - 20.2323 = 989.75060139
Answer:
Step-by-step explanation:
-3X-3<6
-3X<9
X>-3 (NOTICE THE SIGN CHANGE BECAUSE WE DIVIDED BY A NEGATIVE NUMBER)
(-3,00) INTERVAL NOTATION