1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katyanochek1 [597]
3 years ago
12

Whats ur name, and idk if it will let me but i made it 72 points

Mathematics
2 answers:
Aloiza [94]3 years ago
6 0

Answer:

my name is Emma ^-^

Step-by-step explanation:

valkas [14]3 years ago
5 0

Answer:

my name Alfa

ok ...(っ.❛ ᴗ ❛.)っ

You might be interested in
Ebba is buying bulk fabric. She is shopping for the best deal. Drag the fabric in order from the least to the greatest unit c
AURORKA [14]
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:

p: 6.25 / 6.5 = 0.96  -->  The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75  -->  The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95  -->  The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2  --> The cost per yard is $1.20

In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver

Hope this helps.
4 0
3 years ago
PLSSSSSSSSS HELPP WILL GIVE BRAINLIEST PLSSS
erastovalidia [21]

Answer:

Probably the median since it is 22

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Liz flips a coin 40 times. The coin lands heads up 12 times and tails up 28 times. Complete each statement. The theoretical prob
zavuch27 [327]

Answer:

so you takeway 40 by 28 you get 12+12=24%

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP WILLMARK BRAINLIEST.!!!!
navik [9.2K]
The answer is A i'm positive I used my caculater
6 0
3 years ago
Riddle me this what goes in the water dry and comes out dry
bulgar [2K]

Answer:

<em>This is a guess but is it : A Shadow ?</em>

<em>Hope this helps..</em>

<em>Also, may I have Brainliest if correct..?</em>

<em>Have a nice day!</em>

3 0
3 years ago
Other questions:
  • 5726 similar to 5672
    9·2 answers
  • Mario collected data from his classmates on their favorite subject among math, science, english and history. The data is display
    14·1 answer
  • 1. Samantha had 24 apples. She had baskets with the same number of apples in each basket. How many apples were in each basket?
    8·2 answers
  • Can someone show me the work for the problem 6x-9y=-2i am trying to put the problem in slope-intercept form
    14·1 answer
  • Is 36 half of 72 true or false
    8·2 answers
  • Identify two similar triangles in the figure, and explain why they are similar. Then find AB.
    5·1 answer
  • Round 1,627,187 to the nearest ten
    10·2 answers
  • At a football stadium, 20% of the fans in attendance were teenagers. If there were 10 teenagers at the football stadium, what wa
    6·2 answers
  • How do i send a pic​
    6·1 answer
  • In the triangle below,
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!