1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Juliette [100K]
3 years ago
12

What is a ratio for 96 words in 3 minutes

Mathematics
2 answers:
PIT_PIT [208]3 years ago
8 0
96/3 words over minutes or 32/1
Komok [63]3 years ago
5 0
The ratio is 96:3 or 96/3 all you have to do is just divide but not solve the question. It's like writing an expression.
You might be interested in
What is (−3.2)⋅1.7 multipluied
Natalka [10]

Answer:

-5.44

Step-by-step explanation:

multiply add negative sign

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Helpp please!! 10 points
Zolol [24]
Slope is 1.3

take your 2 points and make a triangle, then count the small boxes to the point in the middle where they met. ( REMEMBER THE X&Y RULES)
you should get 4/3, you need to divide and put it into decimal form.
GOOD LUCK! :))
8 0
3 years ago
Rewrite in simplest radical form 1 . show each step of your process.
morpeh [17]

Answer:

what is this russian math?

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Determine if the statement below makes sense. Explain.
Katarina [22]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

$376.35 / 4 does equal to $94.0875 but when it comes to money, it should be rounded to the nearest cent being $94 and .08 cents.

4 0
3 years ago
Nine workers are hired to weed a field by
Dmitriy789 [7]

Answer:

144

Step-by-step explanation:

12x12=144

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve: 7x - 5x - 3 = x+4 plz help
    15·1 answer
  • A radio talk show host with a large audience is interested in the proportion p of adults in his listening area who think the dri
    14·1 answer
  • A bag contains yellow marbles and green marbles, 66 in total. The number of yellow
    7·1 answer
  • If the sine of an acute angle is 3/5, what is the cosine of<br> that angle?
    11·1 answer
  • Find the mean and median of these data 2,5,9,11,17,19
    6·2 answers
  • Benjamin bought a 3-pound bag of flour for $6.95. What is the unit price per ounce of flour? (1 pound = 16 ounces)
    10·1 answer
  • Result
    8·1 answer
  • HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!! Choose the correct description of the graph of the inequality x − 3 &lt; 5. (5 points)
    11·1 answer
  • Rewrite the expression using positive exponents<br> 1. 1/9x^-2y^-1<br><br> 2. a^-5*a^-8
    7·1 answer
  • Hellooo i'm an 8th grader in an algebra 1 class so i will be clueless but my problem is
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!