$6.39/3 bags = x dollars/1 bag
x dollars = $6.39/3 bags = $2.13 : 1 bag
Answer:
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Answer:
16 sq. units
Step-by-step explanation:
<u>The formula for the area of a triangle:</u>
<u>If base and height are known as:</u>
- b = 8 units and h = 4 units
<u>Then the area is:</u>
- A = 1/2*8*4 = 16 sq. units
I believe you can do 1,245 divided by 65 to find out how many puzzles they can buy I may be wrong :/