I believe it would be 9 inches in height.
(1/4)*36=9
hope this helps!
Answer:
<em>t</em><em>h</em><em>e</em><em> </em><em>c</em><em>o</em><em>r</em><em>r</em><em>e</em><em>c</em><em>t</em><em> </em><em>a</em><em>n</em><em>s</em><em>w</em><em>e</em><em>r</em><em> </em><em>i</em><em>s</em><em> </em><em>C</em><em> </em><em>1</em><em>/</em><em>3</em><em>2</em><em> </em><em>I</em><em>b</em>
Step-by-step explanation:
hope it helps
Answer: 3 days
Step-by-step explanation: It would take 3 days for seven hens to 7 lay eggs because each hen lays an egg each day.
1 hen/1 egg = 3 days
7 hens/7 days = 14 eggs
7 hens/3 days = 7 eggs
Answer:
c.in this 2014,396.12million pets were owned
Well you have to first find the constant of Brand X which would be 2.70/10 = .27. Brand Y is .4 more so that would be .31 per ounce. So then .31 x 11 = 3.41. The cost of 11 ounces of brand Y is $3.41.