The answer would be A. 15mi
Answer:
x = 15.42
Step-by-step explanation:
cos 63° = 7/x
0.4540 x = 7
x = 15.42
I might be able too but I don’t see anything
Divide price by size of each and compare the u it price:
2.99/32 = 0.0934 per ounce
1.59/18 = 0.0883 per ounce
The 18 ounce do $1.59 has a lower cost per ounce so is the better buy