127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Closing costs is the answer to your question
Answer: 15
Step-by-step explanation:
360 is the amount of sweats you need to ship to a costumer. One box has 24 shirts. This gives you the equation: 360 ÷ 24 = 15.
N is 15
Answer:
x = -16
Step-by-step explanation:
-4x - 13 = 51
-4x = 51 + 13
-4x = 64
x = -16
Three plus a number times two.