Answer:
B?????
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
Ethan sold 2/3 gallon of lemonade.
Kayla sold some lemonade too.
Together they sold 1 1/4 gallons.
Subtract 2/3 from 1 1/4 as follows :

So, Kayla sold 7/12 gallons of lemonade.
As 2/3 is more than 7/12, it means Ethan sold more lemonade.

It means Eathn sold 1/12 more lemonade.
Answer:
Step-by-step explanation:
you ate 3
you paid $9.45 for the 3
to find the cost of the whole pizza you need to know how much each slice costs so
9.45 / 3 = $3.15 a slice
so each slice is $3.15 and there are 8 slices and you need to know how much they cost altogether so
3.15 * 8 = $25.20
15 days because if it’s 1/5 a day then in 5 days it’ll be 5/5 times 3 which is 15 days