1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sdas [7]
3 years ago
15

I need help with the rest of these

Mathematics
1 answer:
Anit [1.1K]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

5) 2 4/9

= 22/9

= 2.4444......

7) -1 5/6

= - 11/6

= - 1.8333.....

2) -2/11

= - 5.5

4) 1/3

= 0.3333......

6) - 13/6

= - 2.166666667

8) 13/99

= 0.1313131313......

You might be interested in
Help me 7th grade math please
Stolb23 [73]

Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19

a 29.2 ounce bottle for $5.37

The 29.2 ounce bottle is better

Step-by-step explanation:

13.5 ounce bottle for $2.19

a 29.2 ounce bottle for $5.37

find the ratios

13.5/2.19 = $6.16 per unit

29.2/5.37 = $5.44 per unit

3 0
2 years ago
If you can answer these simple questions im giving brainly :)
Lisa [10]

Answer:

65   3    46

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve for length AB , when A (-3,6) and B (-5,2)
Artyom0805 [142]

Answer:

you use the pythagorean theorem

Step-by-step explanation:

P.S. im not doing your hw

4 0
2 years ago
This model is composed of two shapes. What is the area of this figure?
mote1985 [20]
Measurements of 30 I believe yw
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write a system of inequalities using the given graph
ziro4ka [17]

For dark line

  • (0,1)
  • (-1,-4)

Slope

  • m=-4-1/-1=5

Equation in point slope form

  • y-1=5x
  • y=5x+1

Put (0,0)

  • 0<1

As line is dark sign is ≤

The inequality

  • y≤5x+1

For dashed line

  • (2,0)
  • (0,-2)

Equation in intercept form

  • x/2-y/2=1
  • x-y=2
  • y=x-2

Put (0,0)

  • 0>-2

Symbol is >

Inequality is

  • y>x-2
7 0
2 years ago
Other questions:
  • there are 32 pets at pet store .there are 3 times as many mammals as reptiles in store.. how many reptiles are there at the pat
    7·1 answer
  • I dont know how to solve these
    9·1 answer
  • Please help me, I am having truboule mulitplying my fractions.
    5·1 answer
  • The manager of a garden store decides to hold a Buy 3, Get 1 Free sale on vegetable plants. The sale is held for one week and a
    13·1 answer
  • Kendall is making greeting cards, which she will sell by the box at an arts fair. She paid $40
    11·1 answer
  • A bus leaves Islamabad at 11:00 am and reaches Lahore at 3:00 p.m . If the distance bwtween Islamabad to Lahore is 380km , find
    8·1 answer
  • Determine which situation could be represented by the system of linear equations given below
    8·1 answer
  • Find the mean of the data set below:<br> 13, 6, 47,0
    14·2 answers
  • Please help me guys this is due in 5 mins!
    13·2 answers
  • I need help again pls help:(((((((((
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!