Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
65 3 46
Step-by-step explanation:
Answer:
you use the pythagorean theorem
Step-by-step explanation:
P.S. im not doing your hw
Measurements of 30 I believe yw
For dark line
Slope
Equation in point slope form
Put (0,0)
As line is dark sign is ≤
The inequality
For dashed line
Equation in intercept form
Put (0,0)
Symbol is >
Inequality is