Answer:
(4, –47)
Step-by-step explanations
I think this is the right answer but sorry if im wrong.
The cost per pound is
... $117.50/(50 pounds) = $2.35/pound
The average cost for a pound of pet food is $2.35.
_____
If the food only comes in 50 lb bags, your cost for one pound of it will be $117.50.
Answer:
cant be factored
Step-by-step explanation:
Answer:
The only one that applies is g = 6 because 102 divided by 6 is 17 which is less that 33 and all the other answers are greater that 33.
Hope this helps!
Step-by-step explanation: