1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
krok68 [10]
3 years ago
11

Can someone help me plz need this done by tmrw

Mathematics
1 answer:
iren2701 [21]3 years ago
5 0

Answer:

X= -2

Step-by-step explanation:

herp derp herp derp

You might be interested in
Natalie is shopping at a used book and music store. A sign advertise 4 cds for $12. What is the unit rate for the cost of 1 cd?
madreJ [45]
The cost for 1 cd would be $3.00. To figure this out divide 12 by 4.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What word describes the quadrilateral
gregori [183]
A quadrilateral is a four-sided polygon with four angles.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
In the dryer there are 18 red socks, 24 white socks, 8 blue socks, and 10 black socks. Fred wants to have two matching socks to
liraira [26]
I'm guessing that the answer would be 60
8 0
3 years ago
0.618 divided by 1.03
Luda [366]

0.618 divided by 1.03 will equal to 0.6

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What type of symmetry does a regular pentagon have
solong [7]

Just a regular pentagon has 5 sides. and also has 5 lines of symmetry.

So if a shape has 7 sides it will have 7 lines of symmetry.

Its always going to be the same number.

plz mark me as brainliest :)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • V=1/3πh^2 (3r-h) solve for r
    7·1 answer
  • Given f(x)=2x + 5 and g(x)=x^2 - 3<br><br> f(3)=<br> g(2)=<br> g(f(-1))=<br> f(g(-1))=<br> g(f(x))=
    10·1 answer
  • After cutting the recipe in half, ricardo needed 3 cups of flour.
    12·2 answers
  • I get on a highway at 10:00 an and drive for 110 miles. I then get hungry and take an hour break to eat lunch; then I drive for
    5·1 answer
  • Which show the answer in expanded form
    5·1 answer
  • 7/10+6/100= how do solve this problem
    13·2 answers
  • Ten granola bars and twelve bottles of water cost $23. Five granola bars and four bottles of water cost $10. How much do one gra
    5·1 answer
  • Carlos was in charge of organizing cookies for a bake sale. He
    7·1 answer
  • If f(x)=6x-9, find f(4)
    8·2 answers
  • If an angle measures 18° what is the measure of its complement​
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!