1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alika [10]
3 years ago
11

ASAP Can someone please solve this for me ?

Mathematics
1 answer:
slava [35]3 years ago
5 0
First to figure out if it is an isosceles or an equilateral triangle we need find the distance of all sides to do that you have to use the distance formula.

Ever since all the sides don’t equal the same but two meaning it is an isosceles triangle.

The answer is the last one.

You might be interested in
Please help me with this math question
Neko [114]

Answer:

C .56

Step-by-step explanation:

well thier are 5 days that are less then 3 days and theirs 9 days in total so you would do 5/9  to get the chance of it being less then 3 days.

5/6 = .555556

3 0
3 years ago
PLEASE HELP ME PLEASE<br> mean mode median not hard !
dybincka [34]

Answer:

1. 50

2. 10

3. 75%

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
A gym coach needs to buy badminton supplies. Rackets cost $10 each, and a pack of birdies costs $4. The coach has a budget of $1
Rasek [7]
I think that the 2 or 4 one are right. This one is hard for me too but just hope that you get right and hope that it is right.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Does this graph show a function. Explain
Ira Lisetskai [31]

Yes, the line passes the vertical line test (no x-values are repeated)

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify the expression using the order of operations.<br><br> 8 + 13 × 62 =
marshall27 [118]
<h2>Answer: </h2><h2>842</h2><h2>~</h2><h3>Literally, all you need to do is simplify the expression, and you'll get 842.</h3><h2>~</h2><h2>¯\_(ツ)_/¯</h2>

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the unit price for each size of Jiffy peanut butter and determine which size is the better buy 18 oz. $3.28
    8·1 answer
  • Mitch opens a savings account with $175. He plans on putting $70 into his account every month. He wrote the following equation t
    9·1 answer
  • Khloe's car used 8 gallons of gas to drive 272 miles. At what rate does her car use gas in gallons per mile? Express your answer
    12·2 answers
  • How to subtract radians?
    7·2 answers
  • TEN POINTS:
    10·1 answer
  • 8. On Monday, 301 students went on a trip to the zoo. All 7 buses were filled and 7 students had to travel in
    12·2 answers
  • Melanie is going to invest in an account paying an interest rate of 3.1% compounded
    9·1 answer
  • Is 2.605 a rational number
    12·2 answers
  • The sum of two numbers is -47 the difference is -39 find the numbers
    15·2 answers
  • Х
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!