1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vadim26 [7]
2 years ago
13

What is 5 divided by 312 the long way

Mathematics
2 answers:
pogonyaev2 years ago
8 0
The answer for the problem 5 divided by 312 is 62.4
ehidna [41]2 years ago
3 0
Ask yourself:How many times does 5 go into 31? Then ,how many times does 5 go into 12? It will equal 62 R2
You might be interested in
Which ordered pair is a solution of the equation?<br> 7x-2y=-57x−2y=−5
Yuri [45]

Answer:

what ordered pairs?

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Pls answer and you will be blessed :)
IRINA_888 [86]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

It is the only one that makes sense

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost, y, of red apples can be represented by the equation y = 2x, where x
Temka [501]

Answer:

red apples

Step-by-step explanation:

1 lb of green apples is 1.5

1 lb of red apples is 2

6 0
2 years ago
What to the tenth power can get you 300
OLEGan [10]

Answer:

1.7689 (rounded to 4 decimal places)

Step-by-step explanation:

Let the number we are seeking be "x", thus we can write the equation as:

x^{10}=300

Since we have raised "x" to the "10th power", to get "x" back again, we need to take 10th root. Same goes for right side, we take 10th root of 300. We will get our answer. The process shown below:

x^{10}=300\\\sqrt[10]{x^{10}} =\sqrt[10]{300} \\x=\sqrt[10]{300} \\x=1.7689

hence, 1.7689 raised to 10th power will give us 300

5 0
3 years ago
Olivia is placing a gift inside a box that measures 15 centimeters by 8 centimeters by 3 centimeters. What is the surface area o
Shalnov [3]
The answer would be A, 378 square centimeters.
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Greg purchases 1/2 dozens cupcakes for 5.88. Explain how you can determine the unit cost of the cupcakes.
    15·1 answer
  • 1 1/3 divided by 2 5/6
    10·2 answers
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate
    14·2 answers
  • Urgent!
    15·2 answers
  • Multiply and simplify: x+4/x-5*x-1/x^2+2x-8
    15·1 answer
  • Find the standard form of the following...<br> 26
    14·1 answer
  • 0<br> 류<br> In<br> +<br> 0<br> 4<br> 1<br> 6<br> 1<br> Which fraction is equal to<br> 좋
    11·1 answer
  • Help me please!<br><br>I don't understand this:(​
    15·1 answer
  • Write an equation in point-slope form of the line that passes through the given points, then write the equation in slope-interce
    14·1 answer
  • Dividends Per Share Seventy-Two Inc., a developer of radiology equipment, has stock outstanding as follows: 60,000 shares of cum
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!