-6 is the slope
Hope this helps
àsdfgyoditaatistiiatiatjtatja
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1
Answer:
265
Step-by-step explanation: Used a Calculator
Answer:
x ∈ All real numbers
Step-by-step explanation:
When the distributive property is applied to the left side, the parentheses can be eliminated and the equation becomes ...
-2x -6 = -2x -6
This is true for all possible values of x, "all real numbers".