1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PSYCHO15rus [73]
3 years ago
9

if a scatter plot has no association then a.) it has no ordered pairs B.) its ordered pairs hsve no predictable pattern C.) it h

as ordered pairs that have a positive pattern D.) it has ordered pairs with a negative pattern​
Mathematics
1 answer:
Novay_Z [31]3 years ago
3 0

Answer:

If a scatter plot has no association then it's ordered pairs have no predictable pattern.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
1. A bag contains red apples and yellow apples. The ratio of red apples to yellow apples in the bag is 9 to 4. How many apples a
andre [41]

Answer:

?

Step-by-step explanation:

You can’t know that, because you don’t know how many total apples there are.

6 0
2 years ago
Determine whether the triangles are similar, if so what is a similarity statement in the postulate or theorem used?
alexandr1967 [171]

Answer:

It is the secon option ∆TRS ≈ ∆TPQ ; SAS

Step-by-step explanation: angle t is equal to angle t because it is the same angle

line TR divided by line TP is equal to line TS divided by TQ

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
YALLLLLL CANNNN DOOOOO THISSSSS
Andrews [41]

Answer:

ok thx

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
The cost of bananas is 2.40 for 5 pounds, what is the price per pound?​
lesya692 [45]

Answer:

$0.48

Step-by-step explanation:

$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Aisha helps out at a petting zoo over the summer. She makes some changes where the animals are kept.
adoni [48]
I believe the awnser is A
3 0
2 years ago
Other questions:
  • Brainliest answer gets the mark. Plus 25pts. Help me please!!!A store is having a sale on chocolate chips and walnuts. For 5 pou
    7·1 answer
  • "I am 3 times as old as Sue is," Frank said to Ann. "On the other hand, I am 15 years older than John while Sue is 1 year younge
    5·2 answers
  • HELP!!!!!!! Terrence was filling the new fish aquariums where he works. He was able to fill 1 1/3 aquariums in 2 1/2 hours. At t
    6·2 answers
  • I'm working with varibles on both sides. This is math, also algebra 1. The expression is... 8-4a=16-8a I'm so confused on which
    11·2 answers
  • Which expression has a negative value A. 2+12 B. (-3)(-8) C. 10-(-18) D. -35÷5
    8·2 answers
  • What is the fractional notation of 2.4%
    5·1 answer
  • A curved graph could be a example of
    6·1 answer
  • 75,300,207 in word form
    9·1 answer
  • An electrician charges $40 for each hour plus a $25 surcharge. The electrician raises the charges for each hour by $5. Write an
    11·1 answer
  • Hola me ayudan<br> ???????????
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!