1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
elixir [45]
4 years ago
7

Write a number sentence that tells what the model represents

Mathematics
1 answer:
atroni [7]4 years ago
8 0
Well it depends on what the model is but if it's an IRA or whatever so if you make your own model that's easy
You might be interested in
Edin has £300 in his saving account.
Veronika [31]

Answer:

$45

Step-by-step explanation:

300/100 = $3 = 1%

$3 x 5 = $15 = 5%

$15 x 3 years = $45

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the slope of the line that passes through the points (-2 3 )and( 4 3)​
mote1985 [20]

Step-by-step explanation:

Given points,

( -2 , 3) and (4,3)

we know,

slope = y_2 - y_1 / x_2 - x_1

so according to it we got,

→ (3 - 3)/4 - (-2)

→ 0/6

hope this answer helps you dear! take care.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
6. x2= 1<br> —<br> 100<br> Thank you (:
Romashka [77]

Answer:

Its asking what x 2=1 it would be

Step-by-step explanation: 0.5 or 1/2

8 0
4 years ago
Which statement is false about the line whose equation is y=-2x-5?
Evgen [1.6K]
What are the choices
5 0
3 years ago
Help will give brainiest and 20 points, please answer thoroughly and explain ur steps. If you don’t answer properly I will repor
Sergio [31]

Step-by-step explanation:

maybe that is the data where those born in that year are placed

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 3 × ? = 24 tenths (random words i have to write to ask my question just ignore pls )
    14·2 answers
  • 2/5=?? Help mee<br><br> Helpp
    14·2 answers
  • So here is the question,
    13·1 answer
  • A hiker starts hiking at the beginning of a trail at a point which is 200 feet below sea level. He hikes to a location on the tr
    8·1 answer
  • Someone please answer ASAP
    6·2 answers
  • Oop please help me with number 4
    11·1 answer
  • In an all boys school, the heights of the student body are normally distributed with a
    7·1 answer
  • A box of rice costs $2.99 for 62 oz. What is the unit cost for 1 oz?
    11·2 answers
  • If the points (1, -4) and (-1, r) and lie on a line whose slope is 5, what does r equal?
    11·1 answer
  • Will choose brainliest!
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!