I believe the answer should be A {(1, 6.0),(2, 5.75),(3, 5.50)}
7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!
Answer:
Hey the person from the guy or gurl who told me to join the zoom. I wasn't rlly gonna join. I think its thrid option
Answer:6/12
Step-by-step explanation: ap ex