1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VARVARA [1.3K]
3 years ago
15

Melissa has been given a list of 3 bands and asked to place a vote. Her vote must have the names of her favorite and second favo

rite bands from the list. How many different votes are possible?
Mathematics
1 answer:
Minchanka [31]3 years ago
7 0
3
Brand 1 and 3
Brand 1 and 2
Brand 2 and 3
You might be interested in
Jane drives at a constant rate of 45 miles per hour for 4 hours. How far will she have traveled in that time?
bearhunter [10]
180 miles per hour. 45*4 to get the answer.<span />
6 0
3 years ago
Evaluate the expression when b=4/5 and c=-3/8<br><br> 2c-b
timurjin [86]

Answer:

-1/20

Step-by-step explanation:

2(3/8) - 4/5

6/8 - 4/5

30/40 - 32/40

-2/40

-1/20

6 0
2 years ago
Someone help me on this pleaseeeeeeeeeeeeee !
Dmitrij [34]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
In the order of operations, the absolute value sign is considered to be at which level?
morpeh [17]

Answer:

Note that with embedded parentheses (parentheses within parenthesis), you always perform operations inside out; do the math on the inside before the outside. Note that if you have an absolute value | | sign which means take the positive value only of a number inside.

7 0
1 year ago
Read 2 more answers
The length of a rectangle is 9.7cm more then 4 times the width. If the perimeter of the rectangle is 91.4cm, what are the dimens
Ksju [112]
The dimensions are Width of the rectangle = 7.2 cm
Length of the rectangle = 4x + 9.7
                                      = 28.8 + 9.7
                                      = 38.5 cm. thats all
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What would you have to invest today at 5% interest compounded monthly if you wish to have $20,000 in 10 years?
    8·1 answer
  • Using exactly four 4's and any operations[+,-,x,/,()] write an expression to equal each of the following:
    6·1 answer
  • Solve 7x/3 &lt; 2. <br><br> Please help !
    14·2 answers
  • Estimate the unit rate if 12 pairs of socks sell for 5.79
    9·1 answer
  • Jamie is saving to buy a video game system. He has saved $16, which is 5% of the total cost. What is the cost of the video game
    11·1 answer
  • Omg wth is this please help :(
    14·1 answer
  • Find the unit rate. A 6oz jar of jalapeños cost $2.34
    13·2 answers
  • A plane flying horizontally at an altitude of 2 mi and a speed of 540 mi/h passes directly over a radar station. Find the rate a
    9·1 answer
  • How many cups of red paint would there if there was 1 cup of white paint
    10·1 answer
  • Help me please due before 10pm tonight
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!