1 quart = 2 pints.
This means a 4 pint container is 2 quarts.
To find the price for 1 quart divide the price by 2:
12.04 / 2 = $6.02 per quart.
Hey there!
Okay let's get cracking :D
The equation is.... (2x/3) - 6 = 9
2x/3 = 15
2x = 45
<u>x = 22.5</u><u /> <----- And that is your answer!
I hope it helped!
<u>Please vote for me as Brainliest if there is a second answer!</u>
This is because when we do verification of an
identity, we must work separately on both sides, and to see in the end
if we can get an equality. Because if we square both sides, that already means
that we assume that the equality exist in the beginning, so no need to
verify the identity.
Fractions can be converted to decimals and vice versa.
<em>The decimal equivalent of the fraction of months with 31 days is 0.583</em>
Given:
<em />
<em> --- months in a year</em>
<em />
<em> --- months with 31 days</em>
<em />
The fraction (n) of months with 31 days is:

So, we have:

The decimal equivalent is:

Hence, (c) is correct.
Read more about fractions and decimals at:
brainly.com/question/548650
Answer:
Step-by-step explanation:
1.
-4, -2, 0, 4, 10
2.
-2.9, -2.83, -2.09, 2.07, 2.56
3.
-3, -1/10, 1/10, 1/2, 7/8
4.
-3, -2, -0.8, -1/10, 1/2, 0.8, 7
this image might help :))