Answer:
3.15
......................................
Oranges = x
apples = y
8x + 11y = 15.22
x = 0.50
8(0.50) + 11y = 15.22
4 + 11y = 15.22
11y = 15.22 - 4
11y = 11.22
y = 11.22/11
y = 1.02 <== cost of each apple
Just say in the store hahaha bfebfefbevfwvtvt2vt2vt3v3t3bt3btt3tbt2b
Answer:
(x + 0, y − 2), reflection over y = 1
Step-by-step explanation:
H will be shifted down 2 units and then reflected over y = 1, which maps H into itself