1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leya [2.2K]
3 years ago
7

Find the missing value​

Mathematics
1 answer:
lubasha [3.4K]3 years ago
6 0

Answer:

70.2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the slope of the line that passes through (2, 12) and (4, 20)
goldfiish [28.3K]
M = (20 - 12)/(4 - 2)
 = 8/2
 = 4
slope = m = 4
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
y is directly proportional to the positive square root of x when x = 9, y= 12 find y when x =1/2​
ehidna [41]

Y =k√x

12 = 3k

k = 4

now X = 1\2

y = 4√1/2

y = 2√2

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Three of the angles of a polygon are
Liono4ka [1.6K]

Answer:

three angles of a polygon are each 105.5,the sum of the angles in the polygon is 2520. find each of the other angles if they are equal to each other. For a polygon with n sides and n angles, the sum of the measures of all the interior angles equals (n-2)180 degrees. 16-3=13

4 0
4 years ago
The acceleration of segment D is____ m/s2.
malfutka [58]

Answer:

It wont load sorry maeby try putting the question again maeby it will work or is it my end.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the equation of the line with slope =7 and y- intercept= -1​
Aliun [14]

Answer:

y = 7x - 1 is the answer to the question

4 0
3 years ago
Other questions:
  • A company sells furniture for home assembly. Their largest bookcase has shelves that should
    8·1 answer
  • The figure shows graphs of f, f ', f '', and f '''. Identify each curve.
    7·2 answers
  • 2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
    14·2 answers
  • A ticket to see your favorite baseball team costs ​$30.08. That price decreases by ​$0.42 for every game lost during the regular
    12·1 answer
  • Ravi is planning to buy concert tickets for himself and a small group of friends. The ticket cost $21 each plus a $5 transaction
    15·1 answer
  • X³+y³+z³=k <br> If u get a right answer its going to be marked brainliest
    8·1 answer
  • PLSSS HELP Which of the following terms correctly describe the object below?
    5·2 answers
  • 2. Which equation represents a line that is perpendicular to the line<br> represented by y = 2/3 + 1
    8·1 answer
  • So what is the answer to The spinner below is spun twice. What is the probability of the arrow landing on a 3 and then on an odd
    11·2 answers
  • Math is not my thing! Can you help?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!