A package of four bottles of a sports drink cost $5.28. what is the cost per bottle
2 answers:
5.28 divided by 4 because it was a package of 4.
5.28/4=1.32 $ 1.32 is cost per bottle
$1.32 per bottle because you would divide $5.28 into 4 and get $1.32
You might be interested in
Answer:
878 gas
Step-by-step explanation:
89=5=7=9
Answer:
its correct bye tanks for the points
Answer: 2767.12 !!!!!!!!!!!!!!!!