1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kenny6666 [7]
3 years ago
13

Gianna is paid $90 for 5 hours of work. • How much money does Gianna make per hour?

Mathematics
2 answers:
Montano1993 [528]3 years ago
6 0

Answer:

18 dollars per hour

Step-by-step explanation:

Oliga [24]3 years ago
4 0

Answer:

18 dollars a hour.

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide 90 from 5

You might be interested in
Helix
katrin [286]

Answer:

Answer is

Step-by-step explanation:

plus karna h 17.5+ 10+ cm+ 2kg

5 0
3 years ago
3. What is the decimal equivalent of each
zaharov [31]

Answer:

a. 0.81818182

b. 0.8

c. -3.4

d. 0.55555556

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Which graph represents a function
FromTheMoon [43]

Answer:

Not really an answer just warning you didn't actually attach a graph

4 0
3 years ago
There are two bottles of tomato ketchup, one weighs 720 g and costs £1.79, while the other weighs 460 g and costs £1.00. Which b
maksim [4K]
To\ find\ better\ value\ for\ money\ you\ can\ find\ price\ of\ 100g:\\\\720:100=72\\460:100=46\\\\1.79:72=0.025\\1.00:46=0.022\\\\460g\ ketchup\ is\ more\ profitable.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the equation in its equivalent logarithmic form.
Oksanka [162]
Logₐx=b means aᵇ=x
reverse

aᵇ=x means logₐx=b
so
2³=x means log₂x=3

I say it is A


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1. If we vertically reflect the Figure A,
    8·1 answer
  • A grocery store sells crackers in three box sizes. Which size box is the best buy? 8 oz for $2.00 12 oz for $2.64 16 oz for $3.2
    10·2 answers
  • 23. A tour bus averaged 50 miles per hours
    10·2 answers
  • Write an algebraic expression for the phrase the product of g and 4
    6·1 answer
  • The polynomial 2x3 − 5x2 + 4x − 10 is split into two groups, 2x3 + 4x and −5x2 − 10. The GCFs of each group is then factored out
    8·2 answers
  • What is the value of x and the measure of ∠DBC, respectively?
    8·2 answers
  • WILLLLLLL MARK BRAINLIEST IF GOTTEN RIGHT
    9·1 answer
  • The graph shows the saving in Andre's bank account. What is the slope of the line?
    13·1 answer
  • Evaluate the expression.<br> –3×(6– -6÷3)<br> PLEASE HELP
    15·2 answers
  • The graph of a function is given below.<br> Give all x-intercepts and y-intercepts shown.
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!