1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
JulijaS [17]
4 years ago
15

What is the answer of the equation 234+(-234).

Mathematics
2 answers:
Radda [10]4 years ago
8 0

Answer:

It would be 0

Step-by-step explanation:

234+(-234) = 0

unless you meant the absolute value of -234

then it would be 468

nika2105 [10]4 years ago
3 0

Answer:

\displaystyle 0

Step-by-step explanation:

<em>Additive</em><em> </em><em>Inverses</em><em> </em>ALWAYS result in zero.

I am joyous to assist you anytime.

You might be interested in
1.What is the slope of the line?
baherus [9]

Answer:

1. slope is 2

2. a is 5

3. b is 6

4. 0

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
A grocery store sells 6 bottles of water for $4 and 18 bottles of water for $10. Which is the better deal and why?
nasty-shy [4]

Answer:

18 bottles of water for $10 because each bottle costs 56c compared to 6 bottles of water for $4 at 67c

Step-by-step explanation:

All values rounded to the hundredth

6 bottles of water for $4

4/6=0.67

Each bottle costs 67c

18 bottles of water for $10

10/18=0.56

Each bottle costs 56c

6 0
3 years ago
A lawyer makes $139,880 a year, how much do they make in a month?
Yuki888 [10]
The lawyer makes approximately $11,656.67 a month. Hope this helps!
6 0
3 years ago
A shop sells 3 pairs of boots at size 6, 5 pairs at size 7. 8 pairs at
alina1380 [7]

modusAnswer:

median=8

modusmodusmodus=8

Step-by-step explanation:

6,6,6,7,7,7,7,7,8,8,8,8,8,8,8,8,9,9,9,9,11

median=[ttTTeTTextTTeTTexteTexTTeTTextTTeTTexteTex]X_{\frac{21+1}{2}}=X_11

4 0
2 years ago
Please help i need it !!!
Sedbober [7]

Answer:

x=7

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Andrew makes $6 an hour plus $9 an hour for every hour of overtime. Overtime hours are any hours more than 40 hours for the week
    7·1 answer
  • PLEASE HELP!!! Write the expression as a single logarithm.<br> 3 log(4) + log(7)
    6·2 answers
  • 5(x−3.8)=22<br> help answer
    6·2 answers
  • Some one please help me find the slope of this line Thanks!
    9·2 answers
  • What's the slope of this line? Someone plz answer plz.
    7·2 answers
  • “Peaches at the Farmer’s Market cost $2.70 per pound.”
    11·1 answer
  • Terry drives 4 hours at 16 miles per hour how far does he travel
    13·2 answers
  • Help me with this please
    10·1 answer
  • John, Maya, and Zara have been picked to compete in the national track and field championships on behalf of their school. They c
    6·1 answer
  • Someone explain why the answer is B
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!