1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
romanna [79]
4 years ago
10

Can you draw a trapoziod with three right angels

Mathematics
1 answer:
artcher [175]4 years ago
3 0
Yes. A trapezoid is defined as a <span>quadrilateral with two sides parallel, so a trapezoid with three right angles is just a square!</span>
You might be interested in
Orlando's sports-card collection features players from four teams, as shown in the table below
alukav5142 [94]

Answer:D

Step-by-step explanation:

Sorry Ik it’s to late lol

8 0
3 years ago
SLOT
KATRIN_1 [288]

Answer:

Step-by-step explanation:

Had the answer put don't remember

8 0
3 years ago
What multiplys to -90 and adds to 9?
vagabundo [1.1K]
The answer would be 3
3 0
3 years ago
A 3-foot piece of wire costs $0.76. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Vadim26 [7]

divide total cost by length:

0.76 / 3ft = 0.2533 cents per foot

 rounded to nearest cent = 0.25 cents per foot

7 0
3 years ago
What is the value of x in the equation? 5 1/10x − 6 4/5 = 3 1/4
mash [69]

Answer: X=34/137 I think

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Spaceship Earth, a major tourist attraction, is a sphere whose diameter is approximately 50 m. What is the volume of Spaceship E
    14·1 answer
  • Write the following in slope intercept form:
    8·1 answer
  • Which equation represents the function on the graph?
    11·1 answer
  • What is the radius of a circle in which a 30° arc is 2π inches long?
    14·1 answer
  • What is a situation that can be modeled by the expression 6 * 24 - 5
    7·2 answers
  • Solve the equation: <br> p-19/6= -15/6<br><br> The slash is the fraction bar jsyn :)) pls help
    11·2 answers
  • Jean paid $26 for a pair of pants and $19 for a blouse. How much more did she pay for the pants than for the blouse?
    5·2 answers
  • Find the magnitude of (3,4,9)
    10·1 answer
  • Someone Please HElp!!!!!3
    13·1 answer
  • There were 560 people at a play. The admission price was $2 for
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!