1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alex41 [277]
2 years ago
11

How to math solve n-4-9

Mathematics
1 answer:
vovikov84 [41]2 years ago
3 0
More context? please? ..........
You might be interested in
We have 10 gallons of gas in the car. We use 1 5/8 gallons each hour. How many hours of gas do we have?
Sindrei [870]
You have a little over 6 hours of gas.
8 0
2 years ago
Ethan says that the value of 40.7 is 10 times the value of 4.07 is be correct?
VLD [36.1K]

Answer:

He is correct

Step-by-step explanation:

multiplication and division are inverse operations so lets divide to see if he is correct

40.7/10=4.07

he is correct

8 0
2 years ago
Can you make a triangle with 5cm, 8cm, 15cm​
pshichka [43]

Answer:no because 2 sides of a triangle have to be equal to the other angle or greater than the other angle

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
What is what is 2000 * 3000​
elena-14-01-66 [18.8K]

Answer:

600,000

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Suppose f(x) and g(x) are differentiable functions satisfying f(1) = f′(1) = 2. Let
just olya [345]

Answer:

1777777777888876332222233

3 0
1 year ago
Other questions:
  • Find the reciprocal of the expression<br> - 8b/5b-6
    5·1 answer
  • -(4x+6)&lt;2(5x+9)+2x write the solution for interval notation
    15·1 answer
  • Given the function f(x) = 5(x+4) − 6, solve for the inverse function when x = 19.
    8·2 answers
  • Can someone pls help me and don’t make fun of me bc it’s easy for you☺️
    8·1 answer
  • Can someone help me with 3 4 and 5?? WILL MARK BRAINLIEST!! PLZZ helpppp meee :(((
    6·2 answers
  • What is the measure of ∠C?
    15·1 answer
  • If 24 ounces of apple sauce cost $2.00how much is 35 ounces
    9·1 answer
  • Find the unit rate of 84 miles in 12 days
    7·2 answers
  • Explain whether 20/16 is an equivalent ratio to 60/48
    9·1 answer
  • A machine can print 300 posters in 10 minutes. How many posters can the machine print in 2 minutes?
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!