1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
Answer:
300ft^2
Step-by-step explanation:
Total surface area = Area of base + (1/2) x perimeter of base x slant height
Area of base = length² = 10 x 10 = 100
Perimeter of base = 2 ( length + breadth)
2 x 20 = 40
slant height = 10
100 + (1/2) x 40 x 10 = 300 ft^2
Answer:
110 students
Step-by-step explanation:
%40 Divide 30
30 divided by %40 is 0.75
SO there is 60% left
%60 divided by 0.75
That is 80
80 + 30 =
110
Answer:
<u><em>.70</em></u>
Step-by-step explanation:
Always move 2 places to the left when you are converting a percent into a decimal.
Answer:
brain
Step-by-step explanation:
brain to the fullest