Answer:
B
Step-by-step explanation:
Answer:
t×2.70=6
Step-by-step explanation:
this is only applicable if the price of one apple each is t.
Answer:
The original cost=$220
Step-by-step explanation:
Answer:
(16/3,-4)
Step-by-step explanation:
- y=-3/4x & y=3/2x -12
- then solve for x which means -3/4x=3/2x-12
- then the value of x=16/3
- put the x value in one equation
- y=3/4(16/3)
- then the value of y=-4