Well if there is 28 feet, that would be (12x28) 336 inches, and 16 inches between the plug and the first light, there would be only 320 inches left for lights. therefore, if there are 4 inches between each light, we divide 320 by 4. the answer we get is 80. there are 80 lights.
Answer:
good to know. but what's the question?
5 because 20:6 is the car to motorcycle.
6:15 is the motorcycle to van.
20÷15=5
~JZ
Answer:
Step-by-step explanation:
There isn’t a picture its all black
Try to fix that lol
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1