Answer:
They both determined that
✔ 35
people are going.
Which property illustrates that they should have gotten the same answer?
✔ commutative property
Step-by-step explanation:
The cost for all of the students is $391
Since it costs $17 for each student and there are 23 students, you multiply 17 and 23 to get the cost for all students.
Answer: Add more information
Anwer:
Theres not enough info. given to solve the prob, post more info.
I think the answer is C. 6.75