1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex777 [14]
3 years ago
10

Whats the answer? How do I understand it?

Mathematics
1 answer:
SashulF [63]3 years ago
5 0

Answer:

2/3

Step-by-step explanation:

you can cross multiply

You might be interested in
I’m confused on how to answer this question
tester [92]

Answer:

i can do A for u

Step-by-step explanation:

the seed is one variable and the place where it was planted is another

8 0
2 years ago
What is the slope of (-4,-8) and (0,2)
Gala2k [10]
The answer I got is 5/2
8 0
2 years ago
WILL GIVE BRAINIEST<br> HELP PLEASE AND THANK YOU c:
galben [10]
I do believe it might be the first option.
5 0
3 years ago
Use the expression 5(6 + 4x) to answer the following: Part A: Describe the two factors in this expression. (4 points) Part B: Ho
Tresset [83]

Answer:

Its B

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
7k^2=21,952<br><br>Volume of cylinders, cones, and spheres<br>What is the answer please
-BARSIC- [3]

Answer:56Step-by-step explanation:7k²=21952

k²=21952/7

k²=3136

k=√3136

k=56

PLS MARK ME AS BRAINLIEST

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Plz help and thank you
    10·1 answer
  • What is the square root of 49z^2
    10·1 answer
  • Jillian receives a $30 gift card to use at a movie theater. She spends $11 on her movie ticket and she wants to spend the remain
    14·2 answers
  • There are 16 cups in 1 gallon of milk. If the costs of 1 gallon is $4.32, what is the cost of each cup?
    13·2 answers
  • Can anyone please help me with these math problems I need it for tomorrow
    7·2 answers
  • The amount of money that Kelly makes varies directly with the number of hours she works. If Kelly makes $306 when she works 18 h
    10·2 answers
  • You buy 8 rose bushes and 15 daylilies for $193. Your friend buys 3 rose bushes and 15 daylilies for $117. Find the cost of each
    13·1 answer
  • What is the area of this?
    12·1 answer
  • please help !!!! thanks
    14·1 answer
  • Find the volumeof eachfigure, round to th nearest hundredth I'd necessary
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!