1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SpyIntel [72]
3 years ago
9

Find each quotient when P(x) is divided by the binomial following it.

Mathematics
1 answer:
larisa86 [58]3 years ago
4 0

Answer:

Compose the result function for  x + 4  by replacing the function designators with the actual functions. x + 4

Step-by-step explanation:


You might be interested in
Which of the following would happen if the normal force and gravitational force acting on an object were unequal?
kotykmax [81]

Well, the normal force and the force of gravity are equal, however, they travel in opposite directions. Mass never changes and temperature has to do with the ambient environment and the object itself. That eliminates 3 and 4. The force of gravity pulls downwards as we see it, so that eliminates option 1. Your answer is option 2.

Answer: The object would move up or down(Option 2)

6 0
3 years ago
What is mѕТ?<br> ооо<br> 0100°<br> o 108°<br> o 130°<br> 0 160°
lara [203]

Answer:

most is 160 hope I helped

8 0
3 years ago
For all real numbers a and b, if ab=0, then a=0 or b=0. True or false?
Alinara [238K]
True. For example, if 2 is a, and b was 0, then ab would automatically be 0. Both a and b can be 0 though, but at least one of them must be zero.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Look down<br> Also show your work <br><br> "as the teacher say
dimulka [17.4K]
Good Job
And always keep your eyes on ur own paper
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
How do do the work for 12c+6c=36
BlackZzzverrR [31]
Apologies for the bad handwriting.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the slope of the line through the points (-6, 3) and (-7, -4)?
    14·1 answer
  • Sheila buys some boxes of pens, with 20 pens in each box.
    7·1 answer
  • HELP ASAP
    10·1 answer
  • A 50 once container of popcorn costs $6.00. What is the cost per ounce of popcorn
    11·1 answer
  • HELP‼️⚠️‼️⚠️‼️⚠️‼️⚠️‼️
    11·2 answers
  • ** I need help for this one***
    14·2 answers
  • Find the area of each figure. <br> Please help!! I usually don’t ask for help I’m having trouble.
    6·1 answer
  • If a x b = a/b - 1, then 7 x 28
    8·1 answer
  • Solve for x GraceRosalia:<br>2x + 24 = 36 - x​
    12·1 answer
  • I'm kinda lost in this problem. Can you teach me how to solve these ​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!