Answer:
per letter like how much each letter is in incehs is 26.25 thats for each line/letter
Step-by-step explanation:
Answer:
$13.14
Step-by-step explanation:
60 mi/1 hour = x mi/1.5 hours
x = 90 mi to drive to work
25 mi/1 gallon = 90 mi/y gallons
y = 3.6 gallons to get to work
$3.65/1 gallon = $z/3.6 gallons
z = $13.14
Answer:
Oar City
Step-by-step explanation:
Divide the first expense (27) by the time you ride (3 hours) and you get 9 dollars an hour
Divide the second expense (45) by the time you ride (9 hours) and you get 5 dollars an hour
Answer:
A
Step-by-step explanation:
add
Answer:
g=18.6
Step-by-step explanation:
-11-79+5g=3
-90+5g=3
5g=3+90
5g=93
g=93/5=18.6
g=18.6