Answer:
(A) 
Step-by-step explanation:
To Simplify: The quantity 3 times x to the 4th power plus 5 times x to the 2nd power plus 2 times x all over x.
Solution: The given statement can be easily rewritten as:
,
and

Thus, according to the statement, the expression can be written as:

⇒
which is the required simplified expression.
Thus,option A is correct.

==================================
<em />
<em>"Associate with people who are likely to improve you."</em>
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
There isn't a rectangular prism. Guess 12.